מזגן תדיראן מרעיש

 שלום, שמי חן מאור יהודה. יש לי מזגן תדיראן עילי בן כ- 10 שנים. לאחרונה הוא משמיע רעשים מתוך היחידה הפנימית, ניתקתי אותו מהחשמל בתקווה שהרעשים יפסיקו אך דבר לא השתנה. מה הסיבה לרעשים ביחידה הפנימית? האם יש צורך בהחלפת היחידה או שעליי לרכוש מזגן חדש?

 

שלום חן,

ראשית ברצוני ליידע אותך כי טכנאי מזגנים ומוקדי שירות מזגנים רגילים לקבל פניות מסוג זה.

ניסיונות לאתר את מקור הרעש הוא לא פשוט, ברצוני להסב את תשומת ליבך כי ניתוק מזגן מהחשמל אינו פותר את בעיית הרעש ואף הוא מיותר.

אך אוכל לסייע בידך לנסות ולאתר את מקור הרעש בעצמך, ובמידה שלא תצליחי, ניתן להזמין שירות מחברת תדיראן מזגנים, או כל טכנאי אחר.

פתח את המאייד ותציץ על מקומם של הפילטרים, לעיתים אנו נוטים להרכיב את הפילטרים בצורה לא נכונה, כאשר הפילטר לא מוחזר למקומו, כראוי, הוא עלול לגרום לרעשים. באותה הזדמנות נקה את הפילטרים מאבק וליכלוך.

בדוק האם ישנם ברגים רופפים ומשוחררים, במידה וישנם חזק אותם.

גורם נוסף לרעש, ביחידת המאייד של מזגן, הוא חוסר איזון של המאיץ המחובר למנוע.

אינני שולל גם את האפשרויות הבאות: לגרים הרוסים, שאחראים על סיבובו התקין של המאיץ , רדיאטור פנימי סתום, משבי רוח לא סדירים, החלקים הנעים לא מחוזקים מספיק לחלקי המזגן הניידים.

מאחר וקשה לאבחן תקלה זו על הכתב, אני ממליץ לך לפנות לשרות טכנאי מזגנים על מנת לתקן את התקלה. דרוש מן טכנאי המזגנים הצעת מחיר לתיקון, במידה והתיקון יהיה כרוך בעלויות גבוהות בעיקר בגלל שמדובר במזגן תדיראן יחסית ישן.

טיפ:תיקון של חלק מרכזי במזגן עלול להיות מלווה בהוצאה כספית גבוהה, בעיקר אם המזגן הוא ישן, לפני שתזמין טכנאי מזגנים כדאי מאוד לברר כמה יעלה מזגן חדש.