מזגן מיני מרכזי מטפטף

אחת התקלות הנפוצות, של מזגן מיני מרכזי, הינה טיפטוף מים מהמזגן. הצרה היותר גדולה היא שמזגן מיני מרכזי בדרך כלל ממוקם בתוך תיקרת גבס ועוד יותר גרוע זה שעל התיקרה מותקננים גופי תאורה שעלולים לספוג מים וליצור קצר חשמלי ואף לסכן את דירי הבית.

אלה הן הסיבות שהופכות את תיקון המזגן לצורך דחוף לתיקון הטיפטוף

לרוב, טכנאי מזגנים יעדיפו שלא לפנות לתקלת נזילת מים מהמזגן מאחר והתיקון לעתים אורך זמן רב יחסית ולא תמיד בסופו של התיקון הוא אכן מצליח ואנו פוגשים מזגנים אשר כמה טכנאים ניסו לפתור את הקלה והתיקון לא צלח.

תיקון מזגן מטפטף חייב להתבצע על ידי טכנאי מזגנים אשר קודם כל הינו בעל ניסיון בתיקון דליפות מים אך חשוב לא פחות להכיר את סוג המזגן שברשותך. לכן כשאתה מזמין טכנאי אנא פרט ככל שניתן את תאור התקלה ותאור המזגן על מנת לקצר את זמן תהליך התיקון.

הגורמים העיקריים שגורמים לנזילת מים ממזגן מיני מרכזי הוא לכלוך שבמשך הזמן מצטבר בסוללת המאייד שהוא חלקו הפנימי של המזגן, הלכלוך בצורת אבק יורד למיכל הניקוז של המזגן וכך נסתם הצינור האחראי על פינוי הנוזלים.

הפתרון האידיאלי הינו פרוק המזגן וניקוי חלקים פנימיים ביסודיות דבר המבטיח שקט לתקופה ארוכה. רצוי לבצע ניקוי עמוק אחת לחמש שנים באופן יזום למניעת נזילת מים שאז כבר מאוחר מידי.

ביצוע ניקוי עמוק אחת לתקופה תבטיח גם פעולה תקינה של המזגן ואף תעזור להארכת חייו