מזגן אלקטרה לא מקרר

יש לי מסעדה בתל אביב כאשר חלל איזור הישיבה מקורר על ידי שני מזגנים מיני מרכזי אלקטרה של חמש כוח סוס. החלל שהם אמורים לקרר הוא בערך 100 מטר ריבועי. כששני המזגנים עובדים על 16 מעלות, עדיין אני לא מרגיש שקר מספיק במסעדה. הזמנתי מספר טכנאי מזגנים שאמרו לי שאין בעיה במזגנים והבעיה היא שיש תנורים מתחת למזגן וזאת הבעיה.

האם זה נכון? האם אני צריך יותר משני מזגנים של חמש כוח סוס לקרר חלל של מאה מטר? מה אתם ממליצים לי לעשות? יוסי מתל אביב

 

יוסי שלום,

בתכנון מיזוג אוויר, בפרט במסעדות, חייבים להזמין מתכנן מוסמך שיודע בדיוק כמה כוח סוס אתה צריך על מנת להתגבר על כל הגורמים המפריעים לפעולת קירור המזגן כגון תנורים, דלתות פתוחות, כניסה למטבח, וכמובן מנדף שגונב חלק נכבד מקירור המזגן. מתכנן מיזוג אוויר יודע לחשב את כל הפרמטרים הללו ולהמליץ על סוגי המזגנים המתאימים ולא פחות חשוב את מיקומם.

בכול אופן אם המזגנים ממוקמים מעל התנור כדאי להזיז אותם למקום אחר או להסית את האוויר החוזר שלהם הרחק ממקור החום. ניתן לעשות זאת במזגן מיני מרכזי ללא הזזת המזגן על ידי חיבור מרכזיה בחלקו האחורי של המזגן. הזמן בעל מקצוע שייתן לך חוות דעת לגבי זה אך שים לב שבשינוי לא לחסום את פתח השירות שבעת הצורך יוכל טכנאי אלקטרה מזגנים לבצע תיקון מזגנים ללא פירוקים מיותרים.

בהצלחה.