מזגן אלקו מרעיש

שלום רב. אני גר בתל אביב ויש לי מזגן אלקו שלוש כוח סוס שמשרת אותנו טוב במשך שלוש שנים. המזגן מקרר מצוין אך לאחרונה הוא משמיע רעש טירטור, מהפן שבחלקו הפנימי, רעש שלא היה קיים בעבר. המזגן ממוקם בסלון נדמה לי שזה מזגן אלקו שלוש כוח סוס עילי

איך ניתן להפסיק את הרעש? האם אני יכול לבצע זאת לבד או שאני צריך להזמין טכנאי מזגנים לתיקון הרעש ? ממתין לתשובה מהירה אי אפשר לחיות עם מזגן מרעיש.

תודה מראש ששון תל אביב

 

ששון שלום,

אלקו מזגנים הם אכן מאוד איכותיים. אלקטרה מזגנים, החברה המשווקת את מזגני אלקו, בחרה להשקיע בפיתוח המזגן ולמתג את אלקו למזגן הדגל שלה.

ולשאלתך, מזגן אלקו מרעיש יכול להיות משלוש סיבות, הסיבה הראשונה והפשוטה יותר היא שיכול להיות שבזמן החזרת המסננים הם הוחזרו שלא למקום הנכון והרעש שאתה שומע הוא המגע של המאוורר במסנני המזגן, כדאי לבדוק לבד זה גם יותר זול.

הסיבה השניה לרעש המזגן יכולה לנבוע מהתעייפות החומר. למזגן אלקו ישנו מנוע בצידו הימני ולמנוע יש לגרים שאחראיים לסיבוב חלק של צירו. כנראה שהלגרים במנוע המזגן עייפו ולכן הרעש. לצערי, במזגן אלקו עילי לא ניתן להחליף לגרים אלא החלפת המנוע כולו. לשם כך הזמן טכנאי מזגנים של אלקו, הפירוק מורכב והתקנת המנוע מורכבת עוד יותר. אל תנסה לבצע זאת לבד אתה עלול להגביר את הנזק.

הסיבה השלישית היא התקנת מזגן או יותר נכון חלקו הפנימי של המזגן על קיר שאינו ישר. בתוך מזגן ישנו מאיץ שהוא המאוורר של היחידה הפנימית וצורתו היא גליל ארוך. קיר שאינו ישר עלול לגרום למגע בין הגליל המסתובב לגוף המזגן ולהשמיע קולות חריקה. ניתן להזמין טכנאי מזגנים לשם כיוון תושבת המזגן.